سالروز آغاز نشرات ارمغان ملی به همه همکاران گرداننده گان وخوانندگان عزیز مبارکباد!

 

 

دو هفته نامهء ارمغان ملي كه بتاريخ (28)جوزا (1384 ھ.ش) به همت عده از قلم به دستان و فرهنگيان به نشرات آغاز نمود، اينك بعد از پشت سر گذاشتن دو سال پر از مشكلات ناشي از فقدان هزينه چاپ و وقفه هاى اجباري آن به تدريج آهنگ حركت چاپ نشريه با سير تقويمي زمان همگام شده و نشرات آن در آستانه وارد شدن به سومين سال نشرات آن مشكلات را تا حدي پشت سر گذاشته است. آنچه قابل تذكر است اينكه، موفقيت هاي به دست آمده محصول كار دسته جمعي دست اندر كاران و گردانندگان اين نشريه ميباشد كه بدون تقاضاي مادي فقط بر مبناي صداقت به مسلك و اخلاص به كار‍ ژورناليستيك در سرما و گرما با تلاش شبا روزي شان نام ارمغان ملي را زنده نگهداشته اند. كار در ارمغان ملي دسته جمعي بوده و هر گونه افتخار آن نيز متعلق به فرد فرد گردانندگان پرتلاش آن مي باشد.

محمد داؤد سياووش

 مؤسس،صاحب امتياز ومديرمسوول ارمغان ملي

دو هفته نامه ارمغان ملي بعد از آنكه ازوعده دريافت حمايت يكي از نهادهاى مدني به خاطر آغاز نشرات آن مايوس شد، به تشويق قلم به دستان و دست اندركاران هيئت تحرير تصميم گرفت شماره اول ارمغان ملي را از پول شخصي صاحب امتياز به نشر برساند، مطبعهء كه قرار شد اولين شماره ارمغان ملي را چاپ نمايد مبلغ دوازده هزار و پنجصد افغاني به خاطر چاپ يكهزار نسخه شماره اول حق الطبع دريافت نمود كه تقريباً دو برابر قيمت فعلى ميشود.

 به هر حال شماره اول در نيمه روز (28) جوزاي همان سال از چاپ برآمد و درهمان روزبه بازار ورسانه ها و موسسات فرهنگي توزيع شد.

مدتي چاپ شماره بنابر نبود امكان مالي متوقف ماند، وقتى يكي از وزراي وقت با صاحب امتياز نشريه مقابل شد مبلغ چهارهزار افغاني را طور تحفه به ارمغان ملي اهدا نمود، نا شر باعلاوه نمودن چند افغاني به آن شماره دوم را منتشر نمود، بار ديگر ارمغان ملي بنابر فقدان امكانات مالي متوقف ماند، اينبار حميده عثمان رييس هيئت تحرير ارمغان ملي مصارف چاپ شماره سوم را متقبل شد، هزينه شماره چهارم را بكتاش اديتور ديگر نشر پرداخت وبه اين ترتيب از كمك مالي همكاران از ماه جوزا (1384) تا ماه عقرب (1385) فقط چهار شماره ارمغان ملي توفيق چاپ يافت، شماره هاى 5-6-7-8-9 به حمايت مالي
موسسه (
GTZ-ded) به نشر رسيد ودرهمين حال با توجه به اینکه در شماره هاى ارمغان ملي در رابطه به سال مولانا مقالات پيهم به نشر ميرسيد موسسه (ded) حاضر شد مصارف چاپ يك شماره (24) صفحه اي ويژه نامه مولانا را متقبل شود، مصارف شماره بعدي را يما پرويز معاون نشريه پرداخت و از شماره(12)بار ديگر به حمايت((ded ار مغان ملي تا كنون به چاپ ميرسد كه از ايشان سپاسگزاريم.  در حال حاضر تمام دست اندر كاران ارمغان ملي به طور داوطلبانه بدون توقع حق الزحمه يا معاش با نشريه شان همكاري دارند و نشريه دفتر وامكانات لازم به اختيار نداشته به استثناي صندوق پستي و شماره هاى تماس تيلفون حتي امكان پذيرش همكاران را در محل مناسب نداردولي با اينهمه مشكلات به وجود همكاران داو طلب خويش افتخار نموده به آينده اميد واريم.

يما پرويز معاون ارمغان ملي

يما پرويز معاون ارمغان ملي از اولين شماره تا كنون در تهيه كارتون ها، عكس ها و مطالب متنوع سهم فعال داشته مصارف يك شماره ارمغان ملي را نيز از پول شخصي خود پرداخته است.

يما پرويز در سرما و گرما با قبول زحمات فراوان در تصحيح پروف ها، و ديزاين صفحات سهم گرفته است.

بكتاش اديتور ارمغان ملي

بكتاش اديتور ارمغان ملي اكثراً صفحات ادبي نشريه را سرپرستي نموده و در تهيه عكس ها، اديت مطالب و نوشتن مقالات سياسي نقش خود را در نشريه ايفا مينمايد.

 

بابك مسؤول توزيع ارمغان ملي

بابك در روز هايى  كه ارمغان ملي از چاپ ميبرآيد فعال ترين وپركارترين، همكار نشريه ميباشد.

  بابك  قسمت اعظم ارمغان ملي را به خاطر توزيع به ولايات به شبكه ني ميبرد، در شهر به غرفه هاى فروش جرايد ومجلات ارمغان ملي را رسانده، به راديو ها، تلويزيون ها، جرايد، مجلات و موسسات از ساعت شش صبح توزيع را آغاز مينمايد وبه راديو هاى ولايات از طريق شبكه طنين ارمغان ملي را ميفرستد.

 

حامد توخي

حامدجان توخي دريور صادق ودلسوزي است كه وقتى اولين شماره ارمغان ملي روز(28) جوزا (1384) در نيمه روز از چاپ بر آمد علاوه بر آنكه آنرا همروزه با سرعت وعلاقه فراوان به كليه راديو ها، تلويزيون ها، غرفه ها رساند از اينكه ارمغان ملي قات كاري نشده بود در موترش ضمن همكاري با بابك در توزيع در قات كاري نيز سهم ميگرفت كه اين همكاري شان را ارمغان ملي هيچگاه از ياد نميبرد.

احمد كاووس حروف نگار

احمد كاووس متعلم صنف ششم ليسه عبدالهادي داوي در تايپ مطالب ارمغان ملي سهم ميگيرد. بايد گفت كه اين كار در فعاليت هاى در سي احمد كاووس هيچگونه مزاحمت ايجاد نكرده، دوم نمره صنف خود ميباشد. نكته قابل ياد آوري آنست از روزي كه احمد كاووس كوچك در تايپ مطالب ارمغان ملي همكاري مينمايد اغلاط نشريه كاهش يافته كه موفقيت هاى مزيد شان را از خداوند خواهانيم.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s