پناهندگان افغان در دام جنگ سوریه

شماره 140/ پنجشنبه 14 سنبله 1392/ 5 سپتمبر 2013

پناهندگان افغان در سوریه تلاش دارند با کمک دولت افغانستان و اداره پناهجویان سازمان ملل، سوریه را ترک کنندنزدیک به دو هزار پناهنده افغان شامل خانواده ها، زنان، کودکان و مردان در منطقه سیده زینب در حومه دمشق پایتخت سوریه زندگی می کنند.

گفته میشود بحران کنونی در سوریه ، تاثیر ناگواری نه تنها بر مردم سوریه، بلکه بر زندگی روزمره این پناهندگان افغان نیز داشته است، بگونه ای که آنان تلاش دارند با کمک دولت افغانستان و اداره پناهجویان سازمان ملل، سوریه را ترک کنند و یا حد اقل به جاهای امن تری در داخل این کشور منتقل گردند.

در طول ماههای گذشته، اداره پناهجویان سازمان ملل به تنها شمار اندکی از خانواده های افغان در سوریه کمک کرده است تا از این کشور بیرون بروند اما بخش اعظم پناهندگان افغان همچنان چشم امید به این اداره دوخته اند.

عارف ادبی، یک تن از پناهندگان افغان در سوریه می گوید دولت افغانستان کوچکترین توجهی به سرنوشت افغانهای سوریه نکرده و شاید حتی نداند چه تعدادی از پناهندگان افغان در این کشور زندگی می کنند.
بدون شک حملات شیمیایی هفته گذشته در حومه دمشق و احتمال یک حمله نظامی علیه رژیم بشار اسد، باعث ایجاد نگرانی در میان این پناهندگان شده است که می ترسند در چنبره خشونتهای بیشتر گیر بیفتند.Ÿ

انترنت

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s