شورای وزیران : 28 اسد توزیع ( تذکره ) شناسنامه های برقی آغاز میگردد

شماره (240) سه شنبه ( 27) اسد (1394) / (18) اگست (2015)

ستاک

شورای وزیران با تصویب طرح مشترک وزارت های داخله و مخابرات اعلام نمود که روند توزیع شناسنامه های برقی روز 28 اسد سالروان آغاز میگردد. بر مبنای این فیصله در مرحله آزمایشی این روند طی مدت 3 ماه برای 369 هزار تن در کابل جریان خواهد داشت.
شناسنامه های برقی بر بنیاد قانون ثبت احوال نفوس برای شهروندان توزیع خواهد شد و در آن ملیت شهروندان درج نمیباشد، اما همه مشخصات دارنده این شناسنامه در مرکز اطلاعات وزارت امور داخله ثبت خواهد بود.
قانون ثبت احوال نفوس از تصویب پارلمان و توشیح رییس جمهور گذشته و در جریده رسمی به نشر رسیده که با انفاذ آن هیچ دلیلی برای به تعویق انداختن توزیع شناسنامه وجود ندارد.
همایون محتاط رییس اداره توزیع شناسنامه های برقی وزارت امور داخله از این فیصله شورای وزیران استقبال نموده آمادگی کامل آن اداره را برای آغاز این روند ابراز داشت. اما برخلاف این اظهار آمادگی ها و تصویب شورای وزیران رییس جمهور غنی گفت:«نهاد های مسوول توزیع شناسنامه های برقی خلاف ادعا هایشان تا کنون برای توزیع این شناسنامه ها آمادگی ندارند».
به گزارش رسانه ها در جلسه شورای وزیران پیرامون این اختلاف نظر بحث های داغی صورت گرفته و اکنون مردم نمیدانند که آمادگی اداره توزیع شناسنامه های برقی و تصویب پارلمان، توشیح رییس جمهور و نشر قانون در جریده رسمی و تصویب اخیر شورای وزیران عملی خواهد شد یا ممانعت رییس جمهور غنی؟
پیش از این اداره توسعه جهانی ایالات متحده بخاطر عدم آغاز توزیع شناسنامه های برقی کمک های خود را با این روند قطع کرد و به تازگی اتحادیه اروپا هشدار داد که اگر توزیع این شناسنامه ها تا دو هفته دیگر یعنی 28 اسد آغاز نشود آنان کمک های مالی شان را با این نهاد قطع خواهند کرد که به همین ارتباط شورای وزیران این روند را تا دو هفته یعنی 28 اسد واجب الاجرا به تصویب رساند.
مردم از این بُعد میتوانند به کنه مشکلات کشور بهتر پی ببرند.
تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجملŸ

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s