همه جا دکان رنگ است

شماره ( 241) چهارشنبه (4) سنبله (1394) / ( 26) اگست (2015)

کوه بچه
گویی سرنوشت سیاسی افغانستان طوری رقم خورده که شکست پشت شکست، بن بست پشت بن بست در سیر توالی و ترادف و تصادف روزگار بر پیشانی دستگاه سیاسی آن نوشته باشد.
روزیکه مردم به برون رفت از بن بست به تدویر انتخابات امیدوار شدند دستان شیطان رجیم و ارواح خبیث در این پروسه طوری عمل کرد که نتایج این انتخابات را جهان پس از شمارش مجدد آرا خواب وحشتناک خواند. روزیکه چشم امید مردم به دروازه پارلمان دوخته شد تا مگر زمینه تدویر انتخابات شفاف را در دور بعدی مساعد سازد نمایندگان در پارلمان چنان به جان هم افتادند و اتهاماتی بر همدیگر وارد کردند که عقل از سر همه کوچ کرد و اصلاً اصلاح انتخاباتی از یاد همگان رفته مجلس مدهوش و بیهوش به اغما و رخصتی آنهم در شرایط پایان رسمی دوره کارش بدون حل مشکل انتخابات رفت. روزیکه مردم با نا امیدی از وضعیت چشم امید به تشکیل حکومت وحدت ملی دوختند این حکومت از ابتدای تشکیل تا کنون در موارد سرنوشت سازی چون اصلاح نظام انتخاباتی، توزیع تذکره الکترونیکی، تشکیل کابینه و گزینش کادرها در مقامات بلندپایه ملکی و نظامی چنان دچار درماندگی و استیصال شد که معین ها پس از سبکدوشی توسط رییس جمهور دوباره به امر رییس شورای اجرائیه به وظایف شان ادامه دادند و تذکره الکترونیکی پس از تصویب پارلمان و توشیح رییس جمهور و نشر در جریده رسمی و تصویب کابینه به امر رییس جمهور معطل گذاشته شد.
از مبارزه با فساد و واژگون و سرنگون ماندن ماجرای کابل بانک، فرار قرضداران و فرار فسادکاران وزارت شهرسازی و پرونده های سر به مُهری که عزیزا لله لودین مدعی آن بود اصلاً نپرسید. در این حال سوالاتی نزد مردم وجود دارد که:
– این دست نامرئی که برای جلوگیری از انتخابات مجدد شفافیات کمیسیون انتخابات را با تقلب فراوان تحت سوال برد از کیست؟
– این دست نامرئی که حل مشکل انتخابات را تا پایان دوره کار مجلس نمایندگان نگذاشت حل شود کیست؟
– این دست نا مرئی که از تطبیق فیصله های روز اول تشکیل حکومت وحدت ملی جلوگیری نمود از کیست؟
– این دست نامرئی که ستون پنجم طرفداران پاکستان و طالبان را تا مراجع تصمیم گیری و مخالفت آشکار با تصفیه ولایاتی چون فاریاب تقویت مینماید از کیست؟Ÿ

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s