حکومت افغانستان، کمیته حمایت از خبرنگاران و مقامات پیشین حکومت افغانستان که در کنفرانس اخیر قطر اشتراک نمودند و سازمان دهنده گان تظاهرات اخیر طالبان در کابل پس از حمله بر تلویزیون طلوع جواب دهند؟

حکومت افغانستان، کمیته حمایت از خبرنگاران و مقامات پیشین حکومت افغانستان که در کنفرانس اخیر قطر اشتراک نمودند و سازمان دهنده گان تظاهرات اخیر طالبان در کابل پس از حمله بر تلویزیون طلوع جواب دهند؟
نوشته: محمد داود سیاووش
پس از سقوط کندز و تهدید طالبان مبنی بر حمله به تلویزیون های طلوع ویک، سازمان خبرنگاران بدون مرز کنفرانس خبری را به اشتراک نمایندگان وزارت های سکتور امنیتی افغانستان و کمیته حمایت از خبرنگاران در کابل دایر نموده هشدار داد که در صورت هر گونه حمله طالبان به خبرنگاران دفتر آنان در قطر پاسخگو خواهد بود.
رضا معینی مسول سازمان خبرنگاران بدون مرز در افغانستان ، ایران و تاجکستان در این کنفرانس خبری گفت: پس از حادثه سقوط کندز تهدید حمله طالبان به رسانه ها قابل تشویش میباشد و بر اساس قوانین بین المللی به چنین تهدید ها باید پاسخ داده شود.
رضا معینی به طور واضح از دفتر طالبان در قطر نامبرده گفت: در صورت حمله، آن دفتر پاسخگو خواهد بود. موصوف علاوه کرد: هر گاه در هر گوشه افغانستان بر رسانه ها حمله شود نمایندگان خارجی طالبان و به طور مشخص دفتر دوحه و کشور های میزبان که با این گروه تماس دارند باید پاسخگو باشند.
رضا معینی تاکید کرد که : این یک هشدار نه بلکه یک واقعیت است.
موصوف گفت: امنیت خبرنگاران امنیت جامعه میباشد و حمله بر خبرنگاران به مفهوم حمله بر جامعه است .در این کنفرانس خبری نمایندگان وزارت های سکتور امنیتی تعهد سپردند که مصونیت خبرنگاران را تامین می نمایند و نماینده کمیته مصونیت خبرنگاران نیز اصرار ورزید که حکومت باید مصونیت خبرنگاران را تامین کند. پس از این هشدار طالبان مطابق اخطاری که داده بودندبر موتر حامل کارمندان تلویزیون طلوع حمله نموده هفت تن شان را شهید و چهارده تن را مجروح ساختند.
سوال مردم از حکومت افغانستان وسازمان خبرنگاران بدون مرز اینست که:
1 – آن هشدار سازمان خبرنگاران بدون مرز به دفتر قطر طالبان چه شد وچرا حکومت پس از حمله بر تلویزیون طلوع آن را فراموش کرد و سازمان خبرنگاران بدون مرز چرا خاموش است؟
2 – این آقایان انور الحق احدی و عمر داود زی مقامات حکومت پیشین به نمایندگی از کی و چرا با سازمانی که به تلویزیون طلوع حمله نمود نشست نمودند؟
3 – این سازمان گواش که با نادیده گرفتن خون خبرنگاران تلویزیون طلوع گرد همایی با طالبان را دایر کرد از طرف کی ها حمایت می شود؟
4 – این لابی ها و طرفداران طالبان در دولت که پس از حمله بر تلویزیون طلوع تظاهرات طالبان را در کابل راه اندازی نموده خواهان رهایی زندانیان طالب از زندان گوانتانامو و بگرام شدند کی ها هستند؟
5 – خموشی اتحادیه های ژورنالیستان و دفتر نی در زمینه دادخواهی وخونخواهی متکی بر آن هشدارکنفرانس دفتر خبرنگاران بدون مرز در کابل به چه معناست. در حالیکه خون خبرنگاران تلویزیون طلوع خشک نشده این اتحادیه ها به عوض خون خواهی و داد خواهی به تنظیم لایحه های حقوق و امتیازات واخلاق کاری ژورنالیستان مصروف اند که برای بسیاری خبرنگاران این فرافگنی و تغییر جهت دادن افکار عامه در این لحظه خونین سوال بر انگیز است.
هر گاه حکومت، سازمان خبرنگاران بدون مرز،مقاماتی پیشین حکومت که در کنفرانس گواش اشتراک کردند، هما سلطانی که این حمله انتحاری بر طلوع را ستایش نمود و سازمان دهنده گان تظاهرات طالبان در پایتخت مورد استفسار قرار نگیرند به این معنا خواهد بود که همه این نهاد ها، اشخاص، گروه ها و سازمان ها در فاجعه حمله بر تلویزیون طلوع دخیل اند.

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s