آقایان غنی و عبدالله ! لطفا به اخبار گوش کنید و تاریخ بخوانید

نوشته : محمد داود سیاووش
اگر شما به اخبار رسانه ها گوش میدادید، حتما میفهمیدید که در خوست به گزارش بی بی سی قبرستان عربهای قرار دارد که در جنگ با نیروهای امریکایی و حکومت دیروز و امروز شما کشته شده اند.
اگر باز هم به اخبار رسانه ها گوش میدادید حتما حالا میفهمیدید که جسد ملااختر منصور رهبر طالبان در قبرستان سپین بولدک در ساحه تحت حاکمیت حکومت شما دفن شده است.
اگر بیشتر از این به اخبار گوش میدادید شاید میدانستید که به اعتراف یک وزیر پیشین طالبان ملاعمر رهبر گروه طالبان در بخشهای مرزی خاک افغانستان به خاک سپرده شده است.
خیلی خوب !
حتما شما به جواب میگویید که ما از همه این حوادث خبر داریم ،همانطوریکه رییس جمهور از پیام مرده ملاعمر تشکر کرد و بعد رییس اجراییه با گردن افراشته گفت: ما از پیش میدانستیم که ملاعمر مرده است.
به هر حال، هر گاه شما حتا اکنون نیزاعتراف کنید که از حوادث فوق واقف میباشید به آگاهیتان از اوضاع کشور شاد باش میگویم و از همین زاویه اعتراف تان از شما میپرسم که:
وقتی قبرستان القاعده، قبر ملااختر منصور و قبر ملاعمر را در خاک افغانستان تحمل میکنید چرا به دفن نمودن امیر حبیب الله خادم دین رسول الله که در یک برهه از زمان در افغانستان رسما و علنا حکومت کرده و از خود سکه و نام و نشان و دوره مشخصی از کارنامه دارد رضایت نشان نمی دهید؟
اینکه آن پادشاه یعنی امیر حبیب الله را چگونه کشتند؟چگونه سرزمین شمالی را تاراج و مردمش را بی عزت کردند؟ در حال حاضر موضوع بحث نیست و قضاوت آن به تاریخ تعلق دارد ولی آنچه را شمایان باید بدانید این است که با دفن مجدد امیر حبیب الله مرده اش چوکی هیچ یک از شما را نخواهد گرفت و حداقل به صفت یک انسان از نظر شرعی و بشری این حق را دارد که در زمین خدا دفن شود و( گور ) داشته باشد.
دلتان را به چاپلوسان ، موزه پاکان و پیزار بردارانی که از نام قوم تاجک به خاطر مقام و چوکی در اطرافتان پرسه میزنند خوش نکنید. برادران امان الله خان نیز در دربار امیر حبیب الله کلکانی احترام میشدند و حتی یکی از برادرانش در حضور امیر حبیب الله میخواست زبان استاد قاسم را به خاطر اشک ریختن پنهانی در فراق امان الله خان ببرد. اصل مساله آنست که داکتر عبدالله کندهاری را مردم شمالی و تنظیم جمعیت و شورای نظار تاجکتبار به مقام حکومتداری قصر سفیدار رسانده و داکتر غنی را جنرال دوستم و قوم ازبک و هزاره به ریاست حکومت وحدت ملی رسانده است که با این حال حتی اگر بخاطر حفظ چوکی های لرزان تان هم شده ازین ماجرا جویی دست بردارید و اجازه دهید امیر حبیب الله کلکانی در مقام یک پادشاه ولو شما آن را خوش نداشته باشید و یا حتی بد ببیند دفن شود ورنه با این ممانعت شما زخم دیرینه دشمنی پارینه را تازه میسازید.
در گذشته های نه چندان دور وقتی مردم کوهدامن( بخاطر شکایت از مسدود ساختن راه شمالی توسط دولت) نزد داکتر نجیب آمدند نجیب در جریان صحبت با مردم شمالی به سوالی روبه رو شد که گویا مردم از این کار وی چیز دیگر میفهمند و در جواب با شدت لهجه و قهر و غضب موضوع را باز نموده پشت سوال را خوانده گفت: یعنی مردم میگویند نجیب دشمنی شمالی و جنوبی را زنده ساخته است و با همان شدت لهجه و صدای بلند از قوماندانان مجاهدین نام گرفت که در شمالی به قوم به اصطلاح خودش ارتباط داشتند و در کوهدامن قوماندان مجاهدین بودند.
این شدت لهجه و سخنان تحریک آمیز به حدی مردم را حساس ساخت که ناقوس مرگ و پایان رژیم را در ساختار قوای مسلح کشوری که 500 هزار مرد کمر بسته مسلح در پشت سرش ایستاده بود به صدا آورد و به طور گروهی نیروهای مسلح از مجاهدین اعلام پشتیبانی کردند. این صفحه تاریخ و آن اخبار روز:
هرکه ناموخت از گذشت روزگار
هیچ ناموزد زهیچ آموزگار
وما علیناالاالبلاغ المبین

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s