شهکارهای مدنی بانوعایشه وهاب فعال مدنی امریکایی – افغانی الاصل درایالات متحده

 

عایشه وهاب از آن افغانهای برجسته و فعالان برازنده میباشد که با تلاش های پیگیرش توانسته در شرایط استاندرد های بلند جامعه مدنی ایالات متحده به صفت یک فعال مدنی و لیدر اجتماعی تبارز نماید. عایشه وهاب یک رهبر محترم میباشد که  پسمنظروسیع در عرصه های سیاست، تکنولوژی، تجا  رت، ارتباطات بین المللی و اجتماعات محلی دارد. عایشه وهاب را میتوان یک نقطه تقاطع از تأثیر گذاری اجتماعی، تکنولوژی و سازماندهی اجتماعی خواند. او یک پسمنظر بینظیر و بسیار وسیع خلاقیت ،استعداد ودانش  مهارت مسلکی دارد که ازطریق آن میتواند با هر مشکل  به خوبی دست و پنجه نرم کند. در حال حاضر، عایشه وهاب به حیث مشاور معلومات تجاری و تکنولوژی شهرستان سانتاکلارا ایفای وظیفه مینماید. موصوف با تلاش موفقانه توانسته میلیون ها دالر را در  توافقات با شرکت های تکنولوژی چون میکروسافت، ادوبی، امازون، و غیره به شهرستان سانتاکلارا جلب نماید.

اخیراً عایشه وهاب منحیث یکی از تأثیرگذارترین زنان سال 2017 درسانفرانسسکو تایمز در بخش بزنس به خاطر کارهای غیر انتفاعی شناخته شده ، که در مجله سانفرانسسکو تحت عنوان “The Resistance” تبارز یافت ، که توسط CSU East Bay 40 بر 40 نامگذاری شد، همچنان به وی عنوان قهرمان فارغ التحصیل شده امریکایی ،از طرف شرکت بخش عمومی KRLU به خاطر علاقه وی به تحصیلات اهدا شد. عایشه وهاب جوایز متعدد ، مانند جایزه اتحاد توسط سناتور ایالت کالیفرنیا باب ویکوسکی و زن الهام بخش سال توسط آقای کانسن چو عضو مجلس را نصیب شده است.

عایشه وهاب  به عنوان بخشی از میز گرد رهبران افغان- امریکایی کاخ سفید انتخاب شده و  در جشن سال نو به کاخ سفید دعوت شد. منحیث یک امریکایی ممتاز، عایشه وهاب افتخار توانایی و تلاش  سخت کوشی ،سازماندهی، و فرصت سازی  برای ً نیازمندان را دارد.

عایشه وهاب مکتب عمومی را موفقانه به پایان رسانیده و فارغ التحصیل علوم سیاسی میباشد. او همچنان  به اخذ درجه ماستری  از دانشگاه ایالت کالیفرنیا در بخش اداره و تجارت نایل گردیده است.

. از اینکه تعداد زیادی از خوانندگان ارمغان ملی خواهان آشنایی با عرصه های مختلف فعالیت های این فعال مدنی شده اند، توجه خوانندگان را به گفتگوی اختصاصی ارمغان ملی با این فعال مدنی پرافتخار جلب می نمایم:

ارمغان :-لطفا خود را به خوانندگان ارمغان ملی معرفی نمایید؟

عایشه وهاب : – من در شهر نیویورک زاده شده ام و در سانفرانسیسکو بی ایریا بزرگ شده ام.

پدر و مادرم هردو افغان اند.

درجه ماستری در اداره و تجارت دارم و درجه لیسانس ام را در رشته علوم سیاسی گرفته ام.

رییس کمیسیون ارتباطات انسانی شهرستان الامیدا و کمیشنر صحت عامه بودم و بعضی موقف های کاری دیگرم اینهاست:

  • عضو بورد خدمات ادوبی
  • عضو بوردداوطلبان سه شهر (Tri-city volunteers)
  • عضو بورد اجرایی انجمن دموکراتیک هایوارد

Women’s March Bay Area

The Hayward Collective

  • مدیر اجرایی کمپاین متحده دموکراتیک(United Democratic Campaign)

CSUEB-مرکز تنوع (Diversity Center)

  • رییس ارتباطات انسانی شهرستان الامیدا (Alameda County Human Raltions)
  • کمیشنرصحت عامه شهرستان الامیدا (Alameda County Public Health)
  • عضو کمیته مرکزی دموکراتیک شهرستان الامیدا (Alameda County Democratic Central Committee)
  • برنده جایزه اتحاد ازطرف سناتور باب از ایالت کالیفرنیا 2016 Unity award by California state senator Bob Wieckowski
  • دریافت لقب تاثیرگذارترین زنان سال 2017 در منطقه بی ایریا بزنس 2017’s most influential Women in Bay Area Business

ارمغان ملی:- در کدام زمینه های مدنی و اجتماعی مصروف چه فعالیت هایی در ایالات متحده میباشید؟

عایشه وهاب :- بیشتر وقت  بخاطر سازماندهی اموراجتماعی مصروف میباشم ،  چندین جلسه غیر انتفاعی درمورد مسایل اجتماع  دایر نموده و کارهایی بخاطر تدارک سرپناه برای افراد کم درآمد  انجام داده ام،  همچنان برای حمایت از قربانیان خشونت های خانوادگی که خواهان زندگی امن میباشند کار کرده ام و سالهای زیاد وقت خود را صرف تنظیم  چنین مسایل کرده ام و در کنار آن کار هایی در عرصه های تحصیلات، محیط زیست، مشارکت مدنی، و حقوق زنان انجام داده ام.

من مداقع حقوق مدنی مردم استم.  کاندیدای شورای شهری هایوارد در نومبر پیشرو میباشم ومیخواهم از اینطریق برای  شهروندان این شهر خدمت نمایم.

ارمغان ملی:- آیا میخواهید سلسله فعالیتهای مدنی و اجتماعی تان را به هموطنان تان تا افغانستان انکشاف دهید؟

عایشه وهاب :- برای اولین بار به افغانستان در سال 2014 با آقای دکتر ستار سیرت رفتم.

افغانستان همیشه در قلب و ذهنم  میباشد . بخاطر کمک به جوانان و زنان این کشور  همیشه مایلم که هر افغانی را بخاطر کار مفیدش حمایت کنم.

ارمغان ملی: – از جوانان افغانستان در زمینه همکاری به انکشاف فعالیتهای مدنی تان چه انتظاراتی دارید؟

عایشه وهاب:- امیدوارم  جوانان افغانستان در تلاش برای خدمت به وطن ، جامعه  و مردم شان به شکل واقعی مصدر خدمت شوند. ما همه یک مردم استیم. ما نیاز به این داریم که از تفاوت های هم بگذریم و مشترکات خود را جشن بگیریم. در ایالات متحده امریکا میلیون ها انسان با پسمنظر های مختلف زیست مینمایند اما  در نهایت همه ما امریکایی استیم،  من میخواهم در افغانستان نیز  اینچنین باشد.

ارمغان ملی :- تاثیرات مثبت فعالیتهای مدنی و اجتماعی تان در تحکیم روابط دوستی میان مردمان ایالات متحده و افغانستان چه میباشد؟

عایشه وهاب :- مردمان افغانستان و امریکا بسیار مشابه هم استند. ما آزادی، و خانواده های خود را دوست میداریم و میخواهیم آینده خود را حمایت کنیم. من باور دارم که ما میتوانیم بزرگترین متحدان همدیگر باشیم و امیدوارم که افغانها به پیش بروند. عمیق ترین خواست من از افغانها متحد شدن آنها، و تحقق تحکیم دوستی بین شان وتامین شرایط تحصیل به جوانان  و ایجاد فرصت به همه مردم  اعم  ازجوان و پیر، مرد و زن است.

ارمغان ملی:- به مردم تان در افغانستان چه گفتنی هایی دارید؟

عایشه وهاب :- افغانستان کشور با ظرفیت بزرگیست و من امیدوارم بتوانم بار دیگر آن را ببینم. دموکراسی برای همه مردم است. آزادی خواست همه مردم است. ما باید به یک تغییر مثبت کار نماییم.

مرد و زن در توانایی متفاوت نیستند. زنها آینده افغانستان اند، جوانان آینده افغانستان استند. ما همه شایستگی داشتن یک چانس برای تأثیر گذاری در کشور خودرا داریم. ما نزدیک به 40 سال جنگ داشته ایم و این برای چندین نسل ما کافیست.

زنده باد افغانستان

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s