پیامدهای منفی خراجی های شهرت طلبانه

 

 

توسط نادیا –

ژوئن 26, 2018

پس انداز

 

پس انداز نکردن یک بیماری رایج در کانادا و بسیاری از کشورهای ثروتمند دیگر است و  شرایط درمان آن بسیار سخت است.

 

حتی تهیه بودجه با حداقل بلندپروازی تضمین موفقیت نیست. در حقیقت در عین داشتن یک برنامه هزینه، هنوز هم ممکن است شما قادر به پس انداز کردن نباشید و این بسیار ناامید کننده است.

 

معمولا در همه جوامع  دو مشکل  اصلی وجود دارد، برنامه ریزی جامع نیست یا  واقع بینانه نیست، یا هر دو  که  واقعا، به سه اشتباه بزرگ ختم می شود:

 

یک: برنامه بودجه شما آماده روبرو شدن با اتفاقات غیر مترقبه نیست.

 

جامع بودن یعنی برنامه ریزی برای مسائل غیر منتظره.

 

حتی اگر چند دلار از حساب شما کسر می شود، که شما آنرا محاسبه نکرده بودید در نهایت شما بیشتر از میزان کسر شده با کسری بودجه مواجه خواهید شد و حتی  بدتر اینکه  از کریدیت کارت  خود جهت پر کردن  شکاف بین جریان ورود و خروج مالی  خود استفاده  کنید.

 

بر طبق گفته کمپبل کارشناس مالی، دو راه برای مقابله با غیر منتظره ها وجود دارد که اولی داشتن پس اندازبزرگ برای مواقع اضطراری است.

 

این قلک در حالت ایده آل باید برابر با سه  تا شش ماه مبلغ حقوق و دستمزد شما باشد، در واقع برابر با میزانی که اگر کار خود را از دست دادید در این مدت بتوانید کار دیگری پیدا کنید.

 

این مقدار پولی است که شما فقط باید به عنوان  منجی در مشکلات مالی بزرگ خود  استفاده کنید که به طور غیر منتظره به زندگی شما به طور ناگهانی پرتاب می شود. مثلا صبح بیدار شدید و دیدید یک درخت بزرگ سقف ماشین شما را له کرده است.

 

اگر چه شما نیازدارید این پول را در جایی پس انداز کنید که دسترسی سریع به آن داشته باشید  کمپبل پیشنهاد می کند که پس انداز اضطراری خود را با حساب بانکی جاری خود جدا کنید. به عنوان مثال، شما می توانید پول خود را در موسسات مالی مختلف پس انداز کنید.

 

دوم هزینه های کوچک دیگری است که ممکن است به طور غیر مترقبه پیش بیاید هزینه های کوچکی مثل خرید هدیه تولد برای بچه های دوستان خود یا  پرداخت برای پارکینگ خودرو جهت مراجعه به دکتر.

 

هیچ راهی برای پیش بینی تمام مخارجی  که شما در طول یک ماه با آن مواجه خواهید شد به صورت دقیق وجود ندارد. در عوض، شما نیاز به یک مبلغ نقدی کمی برای پوشش موارد اجتناب ناپذیر دارید.

 

دو:برنامه ریزی نکردن برای لذتهای فردی و سرگرمی یا حذف آنها

 

برنامه ریزان مالی می گویند داشتن بودجه واقع گرایانه به معنای صادق بودن در محدودکردن خود است .

 

اگر به وسوسه های خود اهمیت ندهید بیشتر از یک یا دو ماه نمی توانید به این وضعیت ادامه دهید. هزینه های  سرگرمی  واقعا اجتناب ناپذیر است.

 

به کانال رسانه هدهد کانادا در پیام رسان تلگرام بپیوندید

 

یکی از بزرگترین اشتباهات مردم زمان تنظیم بودجه این است که آنها به طور کلی تمام مخارجی که از آنها لذت می برند، مانند قهوه صبح خود یا بیرون رفتن با دوست خود را حذف می کنند.

 

در حالیکه اشتباه است، برنامه ریزی بودجه یعنی ایجاد سقف برای این هزینه ها .

 

با اختصاص بودجه ای کم به لذتهای شخصی خود می توانید در راستای اهداف مالی خود موفق تر عمل کنید.

 

کمپیل می گوید: شما می توانید بودجه سرگرم کننده جداگانه در یک حساب بانکی دیگری داشته باشید یا پول سرگرم کننده خود را در ابتدای هر ماه  نقد بگیرید.

 

تا زمانی که طبق بودجه سرگرمی خود هزینه کنید، این یک راه حل عالی برای اجتناب از احساس گناه است، زیرا شما برای آن برنامه ریزی کرده اید.

 

سه: نداشتن هدف برای پس انداز کردن

 

مورد مهم دیگر در تنظیم بودجه این است که شما انگیزه  پیروی از آن را داشته باشید، کمپل می گوید یعنی تعیین اهداف برای صرفه جویی .

 

منظور از هدف، تعیین مبلغ دلاری پس انداز نیست

 

بعنوان مثال، به جای تصمیم گیری اینکه شما  50 $ در ماه برای هزینه تعطیلات خود کنار بگذارید،  مقصد، هزینه و مهلت رسیدن به این مبلغ را برای خود تعیین کنید ، تا بتوانید  آسان تر بر میل خود غلبه و جلوی ریخت و پاش های اضافی را بگیرید ،مثلا می توانیدآخر هفته از فکر یک شام فانتزی راحت تر بیفتید اگر با خیال پردازی های ذهنی خود را جای بهتری تصور کنید مثلا شامی با نور شمع در ساحل باهاماس . به هر حال، این ترفند را جدی بگیرید.

 

کمپل می گوید: اگر چیزی را بیشتر بخواهید انگیزه بیشتری پیدا می کنید.

 

تهیه و تنظیم: مریم چارکی – منبع: گلوبال نیوز

هدهد

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s