بر اساس تحقیقات دانشگاه گولف انتاریو ، راز خوشحالی مرغ‌ها کشف شد

 

از

ویدا –

دسامبر 20, 2018

 

چگونه می‌توان خوشحالی مرغ‌ها را اندازه گیری کرد؟ آیا با غذا دادن این اتفاق می‌افتد؟ به این ترتیب چقدر این کار طول می‌کشد؟

 

محققان دانشگاه گولف (University of Guelph)  انتاریو سعی کردند با انجام تحقیقاتی متوجه بشوند که مرغ‌ها چه زمانی خوشحال می‌شوند؟

 

به گزارش رسانه هدهد به نقل از آسوشیتد پرس، این محققان برای اندازه‌گیری میزان شادی مرغ‌ها از طریق آمادگی جسمانی و آزمایش رفتاری 16 گونه مختلف را مورد مطالعه قراردادند.

 

آن‌ها به تماشای مرغ‌ها هنگام ایجاد حصار دور غذایی که فقط متعلق به خودشان می‌دانستند، یا هنگام بازی با کرم‌های مصنوعی؛ نشستند.

البته که مرغ‌ها نمی‌توانند احساس خود را به زبان برانند اما به گفته محققان ظاهراً بازی با کرم مصنوعی می‌تواند نشانه‌ای از شادی در خود داشته باشد.

 

«استفانی توری» ( Stephanie Torrey ) از محققان پروژه مذکور می‌گوید ما باید حدس بزنیم که حیوانات خوشحال هستند یا از روی رفتارشان این موضوع را بفهمیم.

 

در سال‌های اخیر حامیان رفاه حیوانات روی این موضوع فکر کرده که چگونه می‌توان درد و رنج حیوانات را به حداقل رساند تا تلاش شود آن‌ها هم از زندگی خود لذت ببرند. رفاه جوجه‌ها که 5 هفته پس از تخم‌گذاری معمولاً سلاخی می‌شوند، بخشی از این اقدام انسانی محسوب می‌شود.

 

به گفته گروه‌های حامی رفاه حیوانات زندگی پرندگان با ظلم و ستم شروع می‌شود و جوجه‌های امروز هیولاهای ژنتیکی هستند که درد و رنج را با خود حمل می‌کنند و صنایع مذکور باید اصلاح نژادی کنند.

 

البته بسیاری از مرغداران می‌گویند مشکلی وجود ندارد و جوجه‌ها به دلیل زیاد بودنشان نمی‌توانند تحرک کافی داشته باشند و در صورت تغییر گونه مشخص نیست چه گزینه‌ای باید انتخاب شود.

 

محققان دانشگاه گولف (University of Guelph) می‌گویند صفاتی چون خوشحالی و … می‌تواند در انتخاب گونه‌ای که باید پرورش داده شود، کمک‌کننده باشد تا آن‌ها در زندگی کوتاه خود لذت ببرند.

 

در عین حال این تحقیق می‌تواند در تولید گونه‌های مرغوب از نظر رشد، نوع گوشت و وزن مرغ‌‌ موثر باشد.

هدهد

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s