دفتر شعری «غوغای عشق» از چاپ برآمد

دفتر اشعار حاجی سید میرزا منجهوری تحت عنوان «غوغای عشق» از چاپ برآمد. این مجموعه شعری که حاوی 86 شعر در اوزان مختلف میباشد در قطع و صحافت زیبا در(101) صفحه به نشر رسیده، شاعر در اشعار این مجموعه به مسایل اجتماعی، فرهنگی، عشقی و جنگ و صلح پرداخته ،  از فرهنگ و فولکلور سخن گفته و شیرینی توت و تلخان و سوز وگداز ترانه های محلی قرصک را هنرمندانه درشعربه تصویر کشیده و در پارهء از اشعارش به استقبال یا اقتفای صوفی عشقری، حیدری وجودی واستادخلیلی رفته است .

حاجی سید میرزا  به سال 1327  خورشیدی در قریه کوه منجهور بازارک ولایت پنجشیر دیده به جهان گشوده و به تشویق پدرش حاجی لالا میرزا که شاعر،شاهنامه خوان و آواز خوان محلی بود وارد دنیا شعر و ترانه شد  . حاجی سید میرزا تعلیمات ابتدایی  را تا صنف چهارم در مکتب بازارک ولایت پنجشیر ادامه داده و سپس در لیسه غازی ایوب خان کارته پروان شهر کابل دوره مکتب را  تا درجه بکلوریا به پایان رسانیده است .

حاجی سید میرزا در باره احساس وانگیزه شعری خود  میگوید:

«شعر در رگ ، روح و روانم مانند یک زخم و آبله که سر نداشته و اما درد داشته وجود داشت که برق محبت کسی یک بار این زخم را انفجار داده و مرا تا سرحد شاعری کشانده باعث علاج دردم شد، اما  این شاعری هنوز ادامه دارد.

زدرد و داغ هجران ترجمان دل شدم میرزا

حضور شاعران من کمتر از شاگرد شاگردم»

حاجی میرزا به این باور است که : « شعر نه استاد دارد، نه مکتب و نه کورس، بلکه درد و احساس انسانی است که به شکلی از اشکال در قالب نظم ریخته شده و همراه با درد خویش درد دیگران را مداوا میکند.»

از حاجی میرزا منجهوری مجموعه شعری دیگری تحت عنوان(داغ هجران) به چاپ رسیده است

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s