در وارد کردن مطالب به وبلاگ های ارمغان اطفال، ارمغان جوانان و شکوه ها که مربوط نشریه ارمغان ملی می باشند چرا محدودیت وضع شده؟

وبلاگ ارمغان اطفال به عنوان صفحه ای از نشریه ارمغان ملی مطابق ماده (13) کنوانسیون جهانی حقوق طفل که افغانستان یکی از امضا کنندگان آن میباشد فعالیت می نماید که در آن گفته شده:

ماده 13کنوانسیون جهانی حقوق طفل مصوب مجمع عمومی سازمان ملل متحد مورخ 20 نوامبر 1989

1-طفل باید حق آزادی بیان داشته باشد:

این حق در برگیرنده حق جستجو، دریافت و تبادله اطلاعات و نظرات از هر نوعی میشود. بدون در نظر داشت مرزبندی ها، چه به صورت شفاهی، چه چاپ، یا به شکل اثر هنری، و یا از طریق هر نوع رسانه دیگر مورد پسند طفل.

ما نمیدانیم که چرا این محدودیت در وارد کردن مطالب به صفحه ارمغان اطفال نشریه ارمغان ملی بوجود آمده؟

به همین سان این محدودیت ها بر وبلاگ های ارمغان جوانان و شکوه های نشریه ارمغان ملی نیز وارد گردیده در حالیکه این صفحات مطابق ماده 34 قانون اساسی مصوب سال 1382 فعالیت دارد که محتوای آن قرار ذیل است:

ماده 34 قانون اساسی:

آزادی بیان از تعرض مصئون است . هر افغان حق دارد فکر خود را به وسیله گفتار، نوشته، تصویر و یا وسایل دیگر با رعایت احکام مندرج این قانون اساسی اظهار نماید. هر افغان حق دارد مطابق به احکام قانون، به طبع و نشر مطالب بدون ارائه قبلی آن به مقامات دولتی بپردازد.

سوال اینست که چرا با وجود احکام و مفردات صریح کنوانسیون جهانی حقوق طفل و قانون اساسی افغانستان این محدودیت بر وبلاگ های ارمغان ملی وضع شده است و اصلا نمیدانیم که این کار کیست و چرا؟

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s