فواید و مزایای ۶۰ سالگی یا بیشتراز آن

 از دیدن تیتر مطلب شگفت زده شدید؟!/

 اگر می خواهید می توانید آن را به خودمن برگردانید! از جوابی که دریافت میکنید خنده تان خواهد گرفت !

– میدانی دوست خوبم! من دیگر علاقه‌ای به جوانترشدن ندارم! چون من هرگز دوستان بی نظیرم، خانواده محبوبم، و زندگی شگفت انگیزم را برای داشتن موی سفید کمتر و شکم صاف تر عوض نمیکنم…!

 از وقتی که مسن تر شدم، احساس می کنم با خودم مهربان تر شده ام. دیگر کمتر به خودم با نظر انتقادی و ایرادگرانه مینگرم. باورت میشه! من با خودم و وجود خودم دوست شده ام. احساس بی نظیری است. دیگر خودم را متهم نمی کنم که چرا چند عدد بیسکویت بیشتر خورده‌ام یا تخت ام را چرامرتب نکردم یا یک چیز احمقانه ای، که مورد احتیاجم هم نبوده، از بازار خریده ام! احساس می کنم که من حق دارم کمی شلخته باشم و لباس پوشیدنم هم عجیب و غریب به نظر بیاید!

 میدانی دوست خوبم! من دوستان بسیار خوبی داشتم که این جهان را ترک کردند و رفتند بدون اینکه آزادی بی نظیر پیر شدن را تجربه کنند.😞

 چه کسی مرا سرزنش خواهد کرد وقتی تصمیم میگیرم تا ساعت ۴ صبح با تبلت خودم بازی کنم یا تلویزیون نگاه کنم؟ و یا وقتی تصمیم میگیرم تا نیمه روز بخوابم؟ این من را خوشحال میکند که تا هر موقع که دوست دارم بازی کنم، یا تلویزیون ببینم. این را حق خودم می‌دانم!

 بسیار پیش می آید زمانی که دوست دارم با ترانه های بی نظیر دهه ۷۰ و ۸۰ برقصم و همزمان برای از دست دادن عشقی در دوران جوانی کمی گریه کنم…!😔

– اگر دوست داشته باشم خواهم رفت، خواهم رفت به کنار ساحل با یک شلوارک چسبان، بر پیکری با ماهیچه های نه چندان کشیده و پوستی نه چندان صاف، مغرورانه قدم خواهم زد و علیرغم نگاه‌های محکوم کننده خوش پوشان ساحل، بی محابا دل به امواج ساحل خواهم کوبید و جلو خواهم رفت…. <<آنها هم روزی پیر خواهند شد>> …

میدانم که گاهی چیزهایی را فراموش می کنم. ولی دوست خوبم! میدانی،… چیزهایی در زندگی هستند که بهتر است به فراموشی سپرده شوند!!

 من چیزهای مهم زندگی ام را به خاطر دارم و فراموششان نمیکنم. طبیعی است که قلب من هم چون دیگران در طول زندگی  گاهی شکسته است…💘💔 اما قلب های شکسته به ما قدرت می دهند؛ قدرت درک احساس و حس همدردی!

قلبی که در زندگیش هرگز شکسته نشده، یک قلب سرد و استریل و بدون احساس است است که هرگز لذت «ناقص بودن» را درک نخواهد کرد!🖤

-من این شانس را داشتم که آنقدر طولانی عمر کنم تا موهایم خاکستری شوند و خنده های دوران جوانی ام فرصت کافی داشته اند تا چهره ام را با خطوطی عمیق تزیین کنند! خیلی ها هرگز نمی خندند و میمیرند و می روند قبل از این که موهایشان نقره ای شود. وقتی انسان مسن تر می شود خیلی راحت تر می تواند مثبت فکر کند. برایش زیاد مهم نیست دیگران در مورد او چه فکر می کنند! آرام میگیرد و این خود زندگی اش را شیرین تر می کند.

-احساس می‌کنم که این حق من است اشتباه کنم! و برای سئوالی که در ذهن تو می آید یک جواب دارم *»من دوست دارم  مسن باشم…!»*

-من تا ابد زنده نخواهم بود اما تا زمانی که زنده ام و هنوز در این دنیا هستم، هرگز کوچکترین لحظه‌ای از زندگیم را با فکر به اینکه چه می می‌توانست باشد یا چه خواهد بود و تاسف و غبطه خوردن و…نظائر آن هدر نخواهم داد!!

 اگر دوست داشته باشم، هر روز و هر لحظه یک دسر خوشمزه برای خودم درست خواهم کرد و از خوردنش لذت خواهم برد..😋 😋

-امیدوارم دوستی هایی که از قلب ها برمی خیزند هرگز پایان نیابند و همیشه پابرجا بمانند!

(فیسبوک)

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s