فریاد، واویلا وعریضه داود سیاووش از بیداد وظلم اشرف غنی واجمل احمدی به شورای امنیت سازمان ملل!

– از اینکه فرزندم یما سیاووش مشاور افغانستان بانک با انفجار در موتر بانک به طور مرموزبه شهادت رسید وبقایای موتر منفجر شده را افغانستان بانک به عوض بررسی در ارگان های امنیتی به مخفیگاه گمرک بلافاصله پس از واقعه انفجارفرستاد!

– از اینکه دروازه دفترافغانستان بانک به روی هیئت حقیقت یاب  پارلمان در واقعه شهادت یما سیاووش مهرولاک شد!

– از اینکه به ضرب الاجل یک ماهه شکایتنامه ده ماده ای مورخ16 نوامبر2020 ما اصلاً دولت  وبانک توجه نکرده آن را نخواند!

–  از اینکه وقتی وزیر داخله بتاریخ 25 قوس /11 دسامبر 2020و رییس امنیت ملی بتاریخ 7جدی /27دسامبر2020 به منزل یما سیاووش شهید آمده به ما گفتند که به اتهام انفجار در موتر بانک در قضیه یما سیاووش یک نفر دستگیر شده و یک ساعت بعد در جلسه سرور دانش معاون دوم با رسانه ها از قول وزیر داخله اعلام شد که سه نفر به اتهام انفجار در موتر بانک که منجر به شهادت یما سیاووش شد بازداشت شده!

– از اینکه وقتی امرالله صالح معاون نخست رییس جمهور گفت : انفجار در موتر بانک با ماده (RDX) که تنها آن ماده در اختیار دولت ها میباشد صورت گرفته اما سخنگوی وزارت داخله در تناقض باآن گفت: انفجار با ماین به اصطلاح چسپکی صورت گرفته!

– از اینکه با بستن دروازه بانک به روی رسانه ها از حق قانونی دادن اطلاعات به مردم و خانواده یما سیاووش انکار شد!

– از اینکه در باره  علت جذب با تقاضای مکرر ومرموز یما سیاووش به بانک ،در حالیکه خودش چند بار آن را رد کرده بود  و عدم پاسخگویی  اجمل احمدی پس از شهادت یما سیاووش، از وی سوالی پرسیده نشد!

– از اینکه  اجمل احمدی پس از رد شدن از جلسه رای اعتماد پارلمان از کرسی ریاست بانک زورگویانه کنار نرفت و کمافی سابق مانع دادن اطلاعات کامره های بانک ، جی پی اس موتر بانک به رسانه ها وخانواده یما سیاووش شد!

– از اینکه ارگان های ذیربط علیرغم اصرار مکرر ما معلومات کامره های بانک را با جی پی اس موتر بانک ، بالون فضایی فراز ارگ و کامره های چار راهی های مسیر بانک تا مکروریان مقایسه نکردند!

– از اینکه سه ماه واند روز پس از شهادت یما سیاووش (تا تحریر این نامه )کامره های بانک و جی پی اس موتربانک نزد رییس بانک به خاطر دستکاری مخفی نگهداشته شد!

– از اینکه به داد وفریاد ما وصدا های اعتراض رسانه ها ونهاد های مدنی در افغانستان هیچکس در این رابطه گوش نداد!

– از اینکه نهاد های عدلی وقضایی مستقل در افغانستان وجود ندارد تا به فریاد ما برسد.

– از اینکه صدای دادخواهی مردم  به خاطر شناسایی قاتل یما سیاووش شهید در افغانستان شنیده نشد .

بنابران ما ناگزیر ولاجرم به در وازه  دفتر نمایندگی سازمان ملل در کابل (یوناما) دق الباب کرده با طومار امضا ها وتقاضا های مردم 20 ولایت از شمال تا جنوب واز شرق تا غرب افغانستان ،خواهان هیئت بیطرف کرمنال تخنیک بین المللی از طریق شورای امنیت سازمان ملل به خاطر شناسایی قاتل شهید یما سیاووش شدیم.

چرا مراجعه به شورای امنیت؟

1- به خاطر آنکه اجمل احمدی رییس افغانستان بانک  به قانون پاسخگو نیست.

2- به خاطر آنکه رییس جمهور غنی از اجمل احمدی رییس بانک حمایت میکند.

3- به خاطر آنکه نهاد های مستقل عدلی و قضایی  در امر شناسایی وبه پای میز عدالت کشیدن قاتل یما سیاووش شهید در افغانستان وجود ندارد.

ما خانواده یما سیاووش شهید به این باور میباشیم که با توجه به وضعیت بی عدالتی جاری در قضیه شهادت یما سیاووش به غیر از خدا در دنیاهیچ فریاد رسی برای خود نمی بینیم،  بنابران به شورای امنیت سازمان ملل به عنوان معتبر ترین نهاد جهانی وچتر بلند فراز همه جهان مراجعه کردیم  تا بر طبق احکام انسانی اعلامیه جهانی حقوق بشر در شناسایی قاتل و به پای میز عدالت کشیدن آن به ما کمک کند.

آسمان را حق بود گر خون بگرید بر زمین

در عزای ریختن خون یما جان  این چنین

محمد داود سیاووش پدر یما سیاووش شهید

نوت: من جملات این نامه را مطابق قواعد دستور زبان با نقطه (.) به پایان نرسانده بلکه در پایان هر جمله که با نگارش آن نفس م بند و مو بر اندامم راست میشد علامه (!) را به عنوان وحشت از بیعدالتی وظلم گذاشته ام.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s