با انتشار خبراشتباهی وفات استاد عبدالاحمد خاکسارهنرمند شهیر افغان فیلم و رادیو تلویزیون افغانستان در فیسبوک محافل هنری داخل و خارج کشور را عزای عمومی فراگرفت

 با انتشار خبر وفات استاد عبدالاحمد خاکسارهنرمند شهیر افغان فیلم و رادیو تلویزیون افغانستان در شبکه اجتماعی صفحات فیسبوک محافل هنری داخل و خارج کشور را عزای عمومی فراگرفت. استاد عبدالاحمد خاکسار هنرمند اصیل و بی بدیل افغان فیلم و رادیو تلویزیون افغانستان، و آموزگار توانای لیسه عبدالهادی داوی از چهره های ماندگار در هنر سینما ، تیاتر و عرصه تعلیم و تربیه افغانستان بود.

با توجه به نقش فعال و برازنده که  استاد خاکسار در نقش های هنر سینما و نمایشنامه ها ایفا میکرد، به منظور تشویق استاد  یک باب اپارتمان در مکروریان چهارم شهر کابل در رژیم های قبل از سال 1371  برایش داده شد که متاسفانه در سالهای اخیر آن را بنابر مشکلات اقتصادی فروخته، در یکی از حومه های شهر کابل در خانه کرایی و با انبوه مشکلات میزیست.

استاد خاکسار با ایفای نقش( میرک) در فیلم رابعه بلخی به اوج شهرت رسید و در میان جوانان هنر دوست  از شهرت خاص برخوردار بود و در زمینه تعلیم و تربیه فرزندان کشور در لیسه عبدالهادی داوی  محبوبیت و تاثیر گذاری قابل وصفی داشت.

در صفحات فیسبوک مینویسند که استاد در بستر بیماری و در شرایط فقر ودرماندگی اقتصادی با جهان در حالی وداع گفت که غنی زمامدار دزد افغانستان با پشتاره های دالر از افغانستان گریخته و سرنوشت مردم افغانستان منجمله هنرمندان را به چنین تراژیدی دردناک کشانید.

متعاقب این خبر تکاندهده بعضی از کاربران فیسبوک نوشتند که به فضل خداوند استاد حیات دارند که امیدوار طول عمر و صحتمندی استاد میباشیم.

آنچه قابل تذکر میباشد اینکه ابراز تاثر هنردوستان در حلقات فرهنگی داخل و خارج کشور به این خبر نشان میدهد که هنردوستان افغانستان و اهل هنر با دفت متوجه صحت وسلامت هنرمندان شان بوده ، برخلاف حلقات دیروز و امروز برسر اقتدار قدرت ،خوشبختانه مشعل هنر در میان مردم افغانستان هنوز روشن است و مردم به هنر وهنر مند ارج فراوان قایل اند و قدر هنر و هنرمند را درک میکنند که واکنش مردم به این خبر موید آنست.

آسمان کشتی ارباب هنر می‌شکند

تکیه آن به که بر این بحر معلق نکنیم

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s