امرالله صالح مینویسد :…من تلاش زیاد کردم ویک تیم از ماین سازان ماهر را آماده ساختم و به رییس جمهور وعده دادم که حالا که بحران بسیار شدید شده است اجازه دهید که کار را بصورت مخفی آغاز کنیم و …؟/پس از انفجار موتربانک وشهادت یماسیاووش صالح گفت: موتر بانک با دونیم کیلو ماده (آر-دی-اکس) منفجر شده که تنها در دسترس دولت ها میباشد!؟

***

اگر اجمل رییس افغانستان بانک به حمایت اشرف غنی کامره های بانک و (جی پی اس ) موتر بانک را پنهان نمیکرد تا حال از طریق شواهد کرمنال تخنیک و با اظهارات ذیل صالح خیلی قبل از این ، قاتل شناسایی و به آسانی دست ما به گریبانش رسیده و در میز عدالت بین المللی یکجا با شبکه سازماندگان قتل یما سیاووش شهید به کیفر اعمال جنایتکارانه شان رسیده بودند.

امرالله صالح در صفحه فیسبوکش Aug.18.2022مینویسد:

…من تلاش زیاد کردم ویک تیم از ماین سازان ماهر را آماده ساختم و به رییس جمهور وعده دادم که حالا که بحران بسیار شدید شده است اجازه دهید که کار را بصورت مخفی آغاز کنیم و …؟

***

از طرف دگر بلافاصله پس از انفجار موتر افغانستان بانک که در آن یماسیاووش به شهادت رسید صالح گفت:

موتر بانک با دونیم کیلو ماده ( RDX ) انفجار داده شده است که این ماده تنها به دسترس دولت ها میباشد!؟

داودسیاووش

امرالله صالح در ادامه مینویسد:

از وسط سال ۲۰۲۰ من  تلاش زیاد  کردم که رییس جمهور را قناعت بدهم که  حکم ایجاد  ورکشاپ های ساخت ماین در چوکات نهاد های امنیتی را بدهد و یا بگذارد از کشور های بیرونی ماین ضد وسایط و پرسونل وارد نماییم. طالبان به کمک پاکستانی ها سالانه نزدیک به بیست هزار ماین می ساختند و مسیر ها را برای قوای دولت مرگبار ساخته بودند. پایگاه های اردو و پولیس محافظت بیرونی نداشتند و این خلا و نقیصه تکتیکی تاثیر بسیار منفی  بالای روحیه قوا ایجاد کرده بود .متحدین غربی دولت بخصوص اروپایی ها  و بعد امریکایی ها هشدار میدادند که خارج شدن افغانستان از معاهده منع استفاده از ماین اثر بد روی کمک ها خواهد داشت . آنها تاکید داشتند که کمک ها  بشدت تقلیل خواهد یافت و یا قطع خواهد گردید.  شماری از بمب گذاران طالب  که محکوم به اعدام بودند نیز در پی سازش ننگین دوحه مورد عفو اعلان ناشده  قرار گرفته بودند. با آنکه رییس جمهور پافشاری داشت که طالب بمب گذاری را بخاطر مسله صلح توقف دهد اما این حرف به جایی نرسید.   چندین  بمب گذاری خونین و مرگبار پس از امضای توافق دوحه صورت گرفت و   وقتی من بصورت علنی از طریق تویتر و مصاحبه  خواستار تطبیق حکم اعدام شدم دبیر کل ناتو به رییس جمهور تیلفون کرد و گفت که اجرای اعدام پروسه صلح را برباد میکند. ازین موضوع نیز صرف نظر گردید.  اما تاکید من این بود که با تضرع به این دشمن خونخوار حرف به جایی نمی رسد و امتیاز دهی یک طرفه باعث فروریزی روحیه ی عمومی میشود. بین استدلال من و موقف متحدانه تمام غرب طبیعی است که ارگ به خواهش غربی ها تمکین کرد. این موقف گیری های استوار بر واقعیت عینی باعث شد که غربی ها به اصطلاح خودشان مرا تحریم نمایند و به عنوان عنصر مخل پروسه صلح تلقی کنند. در حالیکه واقعیت چیز دیگر بود. به هرحال من تلاش زیاد کردم ویک تیم از ماین سازان ماهر را آماده ساختم و به رییس جمهور یاداشت  دادم که حالا که بحران بسیار عمیق  شده است اجازه دهید که کار را بصورت مخفی آغاز کنیم و اطراف کابل را ماین گذاری نماییم. گفت صبر کن برایت احوال میدهم. روز چهارشنبه تاریخ ۱۱ اگست به من تیلفون کرد و همان شفره را به من گفت و قبول کرد که عاجل دست به کار شوم. اما سه روز برای انجام این ماموریت خیلی کم بود. مصلحت گرایی و اعتماد به دروغ و فریب غربی ها بخصوص در مورد پروسه غیر موجود صلح  یکی از دلایل عمده و بزرگ سقوط کابل بود. شاید کسانی انتقاد کنند که چرا به اجازه رییس جمهور نیاز داشتی. پاسخ این است که در مقیاسی که نیاز بود این کار صورت بگیرد بدون هماهنگی امکان پذیر نبود و باعث هزار سو تفاهم میشد.

Amrullah Saleh

برگرفته از صفحه فیسبوک

امرالله صالح Aug.18.2022

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s