بی تفاوت ماندن رییس جمهور غنی در موارد ذیل در قضیه شهادت یما سیاووش شهید سوال برانگیزبوده جانبداری و حامی بودن وی را از پروسه کتمان قاتل نشان میدهد.:

سوالاتی را که غنی باید به هاک پاسخ گوید:

1- رییس جمهور غنی میتوانست در نخستین روز حادثه با تشکیل جلسه به اشتراک رییس بانک، وزیر داخله و رییس امنیت ملی به ایشان هدایت دهد که طی دو هفته اول ضرب الاجل تمام کامره ها، بالون فضایی، (جی پی اس) موترو کامره های چهارراهی ها را از تاریخ تقرر یما سیاووش به بانک تا روز حادثه بررسی نموده قاتل را از آن طریق شناسایی نمایند که این کار را نکرد.

2- رییس جمهور غنی میتوانست به رییس بانک هدایت دهد که به سوالات خبرنگاران و هیات حقیقت یاب پارلمان پاسخ داده اجازه دهد کامره ها توسط هیآت حقیقت یاب پارلمان بررسی شود ، که این کار نکرد.

3- رییس جمهور غنی میتوانست هدایت دهد که درباره مواد انفجاری ( ار دی اکس) جا سازی شده در موتر بانک که امرا لله صالح معاون نخست نوعیت و وزن آن را پس از انفجار موتر بانک مشخص نمود بررسی صورت گیرد که چگونه این مواد انفجاری که به گفته معاون نخست تنها در دسترس دولت ها قرار دارد در موتر بانک جاسازی شده، که این کار را نکرد.

4- رییس جمهور میتوانست از مسوولان بپرسد که چرا از مجموع مدت رفت و آمد یما سیاووش با موتر بانک به آن اداره فقط تصاویر گزینشی چند دقیقه یی را آن هم پس از 18 روز به خبرنگاران نشان دادند که قناعت شان را فراهم نکرد. که رییس جمهور این کار را نکرد.

5- رییس جمهور میتوانست جلو اظهارات متناقص و توجیه گرانه سخنگوی وزارت داخله را که در تناقص با اظهارات معاون نخست صورت گرفته نوعیت ماده منبجر شده را ماین چسپکی خواند گرفته ، بخاطر اظهارات متناقص و گمراه کننده شان آنان را مورد استفسار قرار میداد که این کار را نکرد.

6- رییس جمهور میتوانست بپرسد که ارقام 1،نفر دستگیری توسط رییس امنیت به خانواده یماسیاووش شهیدروز 7جدی 1399 ویک ساعت بعد اعلام 3نفر دستگیری از نام وزارت داخله در کمیسیون مشترک حکومت و رسانه ها همان روز در دفتر سرور دانش معاون دوم و اعلام گروه 11نفری 18 حمل 1400توسط امرالله صالح بازهم از نام وزارت داخله در حالیکه وزیر داخله به خانواده یما سیاووش روز 25 قوس 1399گفت پرونده یما سیاووش در وزارت داخل مورد بررسی قرار ندارد چرا ؟و یعنی چه؟ که این کار را نکرد.

7-رییس جمهور غنی میتوانست هدایت دهد که تمام مفردات شکایتنامه 10 ماده ای خانواده یما سیاووش شهید را ارگانهای ذیربط بررسی و نتایج آن را تا پایان ضرب الاجل یکماه به قناعت خانواده شهید و به ملاحظه خودش برسانند که این کار را نکرد.

8 رییس جمهور میتوانست از معاون نخست امرالله صالح بپرسد که چرا مفردات شکایتنامه با ضرب الاجل یک ماهه خانواده یما سیاووش شهید را در پایان میعاد معینه نه تنها عملی نکرد بلکه آن را با تمسخر هیاهوی رسانه ای خواند؟ که این کار را نکرد.

9-رییس جمهور میتوانست از معاون نخست صالح و معاون دوم دانش بپرسد که چرا گرفتاری ها و دستگیری ها در قضیه شهادت یماسیاووش از خارج کامره ها صورت گرفته ؟ که این کار را نکرد

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s