استفاده افزاری اداره فرا قانونی موسوم به جمهوری سه نفری غنی از نام قانون و دموکراسی

در اداره فراقانونی موسوم به جمهوری سه نفری اشرف غنی و شرکا ، در حالیکه ظاهراً هفته ای به نام قانون اساسی مسما شده در ماه جدی تجلیل میگردید در عمل وقتی یما سیاووش مشاور رسانه ای افغانستان بانک به شهادت رسید.بانک و صدراداره فراقانونی جمهوری سه نفری در موارد ذیل قانون را زیر پاگذاشته شکستند:

1- اجمل احمدی رییس افغانستان بانک اجازه نداد کامره های بانک و (جی پی اس) موتر منفجر شده بانک را هیأت حقیقت یاب پارلمان به خاطر شناسایی قاتل بررسی کند.

2- در جلسه به ریاست سرور دانش معاون دوم اشرف غنی کمیسیون مشترک حکومت و رسانه ها از قول وزارت داخله روز 7جدی 1399  بازداشت سه تن را به اتهام قضیه یماسیاووش شهید از خارج کامره های بانک و (جی پی اس) موتر و خلاف اظهارات وزیر داخله و در تناقض با اظهار گرفتاری یک نفر رییس امنیت ملی(به خانواده یماسیاووش شهید) اعلام کرد.

3- امرالله صالح روز18حمل1400 از بازداشت گروه یازده نفری  بازهم از خارج کامره های بانک و (جی پی اس) به عنوان متهم در قضیه یماسیاووش شهید به رادیوتلویزیون دولتی از قول وزارت داخله( و باز هم در تناقض به اظهارات وزیر داخله به خانواده یماسیاووش شهید) خبر داد.

در حالیکه شکایتنامه ده ماده ای خانواده یماسیاووش شهید را با ضرب الاجل یک ماهه آن حکومت قانون شکن اصلاً نخوانده آن را امرالله صالح با استهزا و تمسخر هیاهوی رسانه ای خواند.

و اشرف غنی که این پروسه خلاف قانون را مشاهده میکرد در برابر آن با حمایت از اجمل احمدی بی تفاوتی اختیار نموده جلو این نقض صریح و آشکار قانون را نگرفت .

همینجاست که میتوان گفت:

قانون در جمهوری سه نفری غنی و شرکا تارعنکبوتی بود که زور آوران آن را پاره میکردند . وبنابران تجلیل از هفته یی به نام قانون اساسی بی معنی و مضحک بود.

داود سیاووش

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s