به دادگاه بین المللی هاگ!رزاق مامون دربرنامه انترنتی (805) بارگذاری شده به تاریخ 20 جنوری 2023 در چینل یوتیوب موسوم به جمهوری پنجم در رابطه به قتل یما سیاووش شهید میگوید:

(استخبارات چی طالب در شهر کابل گفته که یما سیاووش را من کشته ام. این آدم از جمله فرماندهان گروپ عملیاتی در کابل بوده. بر بنای یک گزارش موثق یکی از مسوولین عملیات های چریکی طالبان در شهر کابل واضحاً گفته که من شخصاً، تحت قومانده من یما سیاووش کشته شد. این آدم از ولایت وردک است فعلاً از سر گروه های استخبارات شهری در ریاست زیر اثر مولوی وثیق است در شهرکابل مانور هایی را انجام میدهد در چارراهی ها، این آدم پسر عمه یکی از ژورنالیست های شناخته شده است که به دلایل معینی از ذکر نامش خودداری میشود. در زمان قبل از سقوط کابل این آدم از افسران قطعات خاص استخباراتی طالب بوده که همین خودش میگوید من سر گروپ عملیات چریکی کابل بودم راست میگوید. در یک ایست عاجل امنیتی در چارراهی مسعود با لباس نظامی نیرو های سابق امنیت ملی به تن اش با لهجه مردم وردک صحبت میکرد و این موضوع را واضحاً به یکی از مخاطب های خاص ابراز کرده است. البته مسأله مرگ سیاووش یک مسأله پیچیده است که بیشتر برمیگردد به رییس بانک قبلی اجمل احمدی، شخص غنی و حمدالله محب و اینها بر میگردد و اگر چنین ارتباطی با این سر گروه طالب باشد، ارتباط سر گروه طالب با همان حلقه بوده.)

عالیجناب رییس دادگاه بین المللی هاگ!

از اینکه در شکایتنامه ثبت شده خانواده سیاووش شهید در دادگاه بین المللی هاگ ، شناسایی قاتل یما سیاووش شهید توسط هیأت بیطرف بین المللی از طریق کامره های افغانستان بانک، (جی پی اس) موتر بانک، کامره های چارراهی ها از بانک تا مکروریان چارم و بالون فضایی فراز ارگ و بانک به آن مقام محترم به عرض رسیده و تا کنون قاتل از آن طریق به ما شناسایی نشده امیدوارم در موارد ذیل به خاطر روشن شدن ادعا های فوق از رزاق مأمون پرسیده شود که:

1- نام این مسوول عملیات چریکی طالب چیست؟

2- این سرگروپ در کدام اداره ریاست استخبارات طالبان ایفای وظیفه میکند؟

3- این سرگروپ پسر عمه کدام ژورنالیست میباشد؟

4- به چه دلیل نام این ژورنالیست گرفته نشده؟

5- در ایست بازرسی چارراهی مسعود این موضوع را سرگروپ موصوف به کی ها گفته؟

6- آن مخاطب خاص این سرگروپ عملیاتی کی بوده؟

7- آیا صدای این سرگروپ ضبط شده؟

8- اگر صدایش ضبط نشده ، کی ها شاهد این اظهارات بوده؟

9- این اظهارات به کدام تاریخ صورت گرفته؟

10- رزاق مأمون این معلومات را چگونه و از کجا به دست آورده؟

با تأکید براینکه ما قاتل یما سیاووش شهید را تنها و تنها از کامره های بانک، (جی پی اس) موتر بانک و مقایسه کامره های افغانستان بانک با کامره های چارراهی ها از  بانک تا مکروریان چار و بالون فضایی فراز ارگ و بانک قبول داریم و بس، امیدوارم این سوالات نیز ضم شکایتنامه خانواده یما سیاووش شهید گردد و دیده شود که آیا این اظهارات متکی بر کدام شواهد موثق ، در جهت شناسایی قاتل میباشد و یا به شکل پخش اطلاعات گمراه کننده.

در این ارتباط ازروزی که به آن مقام محترم شکایت عدالت خواهانه مان را مبنی بر شناسایی و به کیفر رساندن قاتل ،عامل قتل و حامی عامل قتل از طریق وسایل کرمنال تخنیک طی ده ماده سپرده ایم در رابطه به پخش چنین اطلاعات بدون اسناد در ماده 5 شکایتنامه منتشره شماره 260 مورخ 16 نوامبر 2020 ارمغان ملی متذکر شده ایم که: هرنوع پیشداوری فیسبوکی و شبکه های اجتماعی تا زمان روشن شدن حقایق واسناد موثق در رابطه به شهادت یماسیاووش شهید قبل از وقت بوده نزد ما اعتبار ندارد و ما تنها وتنها به بررسی دادگاه بین المللی هاگ و سازمان ملل در زمینه شناسایی قاتل باور داریم و بس.

داود سیاووش پدر یما سیاووش

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s