تسلیم گیری عاجل میدان های هوایی برای دولت درد سر ساز خواهد شد

شماره ( 243) سه شنبه ( 17) سنبله ( 1394) / ( 8) سپتمبر ( 2015)

Ariana_Afghan_Airlines_Airbus_A310_Karakas
کوه بچه
در حالیکه دولت افغانستان در شرایط کنونی در تأمین امنیت ولسوالی ها و ولایات مشکلات زیادی دارد تسلیم گیری عاجل میدان های هوایی کندهار، هرات، شیندند، مزار شریف، بگرام، جلال آباد، جوار میدان هوایی کابل و بیشن هلمند از نیروهای امریکایی برای نیروهای امنیتی افغانستان از نظر تأمین امنیت دردسر ساز خواهد شد.
به گزارش رسانه ها مقامات امریکایی با رییس جمهور غنی زمانیکه تازه به قدرت رسید موافقت نموده اند که این میدان های هوایی را به جای مسدود ساختن به حکومت افغانستان تسلیم نمایند. تسلیم گیری این میدانها که با وسایل و تجهیزات مدرن مجهز میباشند در شرایطی که حکومت درگیر مقابله با مخالفان بوده از نظر تأمین امنیت، پرسونل و امکانات و تخنیک محاربوی به ضرورت های جدی مواجه میباشد از نظر بسیاری ها قبل از وقت است.
دولت افغانستان باید با ارزیابی واقعی از پوتانسیل های موجود در این زمینه تصمیم بگیرد، در غیر آن هرگاه تحت تأثیر خوشبینی های افزایش پرواز ها و ارزش دو میلیارد دالری این میدانها به تسلیم گیری آنان اقدام شود بیم آن وجود دارد که روزی مانند خوشبینی های هفت میوه خوردن رهبران در اکمالات و تأمین امنیت ساحات وسیع این میدان ها به مشکلات بزرگی مواجه خواهد شد. Ÿ

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s